روش نصب به صورت سريع :

در اين قسمت طريقه نصب براي افرادي نوشته شده است كه به صورت كامل با نصب اسكريپت بر روي هاستينگ آشنايي كامل دارند . اگر شما كاربر تازه وارد مي باشيد مي توانيد از "اموزش نصب به صورت كامل" , "اموزش نصب به صورت تصويري" و "طريقه ساخت ديتابيس" نيز كمك بگيريد .

1 . [فقط کاربران عضو میتوانند لینک ها را مشاهده کنند] را دریافت و از حالت فشرده خارج کنید.
2 . فايل را بر روي هاست خود اپلود نماييد و پس از اپلود ان را از حالت فشرده در بياوريد (extract نماييد ) .
3 . اگر توماتو كارت را بر روی دامنه اصلی خود نصب می*کنید ([فقط کاربران عضو میتوانند لینک ها را مشاهده کنند])٬ پرونده*ها باید در پوشه*ی ریشه (root یا www یا public_html) بر روی میزبان شما بارگذاری شوند. ولي اگر مي خواهيد بر روي پوشه ديگري نصب نماييد بايد فايل زيپ شده را مانند اين ادرس ([فقط کاربران عضو میتوانند لینک ها را مشاهده کنند] اپلود نماييد .
4 . از طریق مرورگرتان به آدرس سایت زیر مراجعه نمایید.

[فقط کاربران عضو میتوانند لینک ها را مشاهده کنند]/install/index.php
يا
[فقط کاربران عضو میتوانند لینک ها را مشاهده کنند]/shop/install/index.php
5 . اولین مرحله نصب سیستم شامل توضیحات در مورد تومیتوکارت و لایسنس استفاده از برنامه هست ، در این مرحله تیک کنار عبارت I agree to the license را گذاشته و بر روی Continue کلیک نمایید.

6 . در این مرحله برنامه نصاب تنظیمات php و همچنین دسترسی های لازم برای نصب تومیتوکارت را بررسی خواهد نمود .(توجه داشته باشید که دایره کنار تمامی فایل ها و پوشه ها باید به رنگ سبز باشد و در تنظیمات هم همینطور ) اگر تنظیمات لازم بود تغییری انجام دهید آن تغییر را انجام و سپس بر روی کلید Retry کلیک نمایید تا اعمل تغییر را مشاهده نماید. پس از اینکه همه چیز مناسب نصب بود بر روی دکمه Continue کلیک نموده تا وارد مرحله بعد شوید.

7 . شما در این مرحله باید اطلاعات دسترسی به بانک اطلاعاتی را در اختیار برنامه نصاب قرار دهید.
اولین کادر مربوط به Database Server است که باید در آن نشانی سرور بانک اطلاعاتی را وارد نمایید.
در اکثر مواقع می توانید از مقدار 127.0.0.1 استفاده نمایید مگر اینکه بخواهید از سرور ریموت استفاده نمایید
کادر دوم مربوط می شود به نام کاربر بانک اطلاعات و کادر سوم مربوط به کلمه عبور کاربر بانک اطلاعات است.
کادر چهارم نام بانک اطلاعاتی که می خواهید تومیتوکارت در آن نصب شود و کادر پنجم مربوط به نوع بانک اطلاعات می شود و ششمین کادر هم پسوند جداول رو مشخص می کند .
بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی Continue کلیک نمایید . اگر اطلاعات وارد شده صحیح باشد ، بعد از چند دقیقه شما وارد مرحله بعد خواهید شد.

8 . در اين مرحله شما باید اطلاعات مربوطه به آدرس سایت رو وارد نمایید که در 99% موارد بدون وارد کردن و تغییر اطلاعات پیش فرض می توانید با کلیک بر روی Continue به مرحله بعد بروید .

9 . در این مرحله شما اطلاعات فروشگاه خودتون رو وارد می نمایید:
کادر اول مربوط به نام فروشگاه میشه و کادر دوم نام مالک فروشگاه ، کادر سوم آدرس ایمیل مالک فروشگاه و کادر چهارم مربوط به نام کاربری مدیر و کادر پنجم و ششم هم کلمه عبور مدیریت و تیک کنار گزینه Import Sample Data هم نشان دهنده تمایل شما به وارد کردن اطلاعات نمونه است ( اطلاعاتی تعدادی کالا را بعنوان نمونه در فروشگاه شما ثبت می نماید.)

بعد از وارد کردن اطلاعات با کلیک بر روی Continue به مرحله بعد می رویم.9 . اتمام مراحل نصب ! بله به همین راحتی نصب این سیستم تمام شد و شما می توانید به کلیک بر روی Catalog و یا مراجعه به آدرس سایت خودتون به فروشگاه دسترسی داشته باشید و با کلیک بر روی Administration Tools به بخش مدیریت دسترسی داشته باشید.
همچنین اگر به انتهای آدرس سایتتون یک admin/ اضافه کنید وارد بخش مدیریت خواهید شد.


((دقت داشته باشید که بعد نصب پوشه install رو از روی سرور خودتون پاک کنید و همینطور دسترسی به فایل \includes\configure.php را هم برابر 644 قرار بدهید.))